Поширені запитання

Яка мова викладання на програмі?

Більшість курсів викладаються англійською мовою.

Яка тривалість програми?

Вся програма триває два роки, з яких півтора роки – академічна програма та 5 місяців стажування / дипломна робота. Проте, академічну програму можна розтягнути до чотирьох років, щоб зменшити навантаження.

Скільки днів на тиждень та годин на день триває навчання на програмі?

Зазвичай навчання триває три дні (четвер, п’ятниця, субота) кожен другий тиждень. Деякі курси (зазвичай, вибіркові) можуть проходити в інші дні, про що повідомляється заздалегідь. У навчальний день курси проходять з 9:00 до 18:00.

Як відбувається навчання на курсах? Чи є екзаменаційні сесії?

Академічний рік розбитий на три семестри. Більшість курсів не мають фінальних іспитів, а навчання відбувається на основі проектів. Відповідно, студенти отримують свої оцінки з курсів за виконання домашніх завдань та проектну роботу. Більшість проектів орієнтовані на реальні задачі.

Яка вартість навчання? Як оплачується навчання?

Загальна вартість навчання на програмі при вступі у 2022 році складає 250 000 грн. Оплата проводиться чотирма частинами протягом навчання (І семестр – 75000 грн, ІІ семестр – 75000 грн, ІІІ семестр – 70000 грн, IV семестр – 30000 грн). Однак, при бажанні можна взяти лише частину курсів. Детальніша інформація.
Ви можете переглянути зразок договору для студентів магістерської програмі на сторінці Відділу студентської документації.

Чи вартість програми включає проживання та харчування?

Ні, вартість програми включає лише навчання.

У вас є знижки / стипендії?

Так, ми надаємо певні види стипендій (знижки на навчання). Актуальна інформація щодо стипендій оголошується перед вступною кампанією. Слідкуйте за новинами на сторінці стипендіальної підтримки.

Чи можете ви забезпечити проживання в гуртожитку УКУ? Скільки коштує проживання?

Ми можемо забронювати номер у колегіумі (гуртожитку) при наявності вільних кімнат. Гуртожиток для тривалого проживання як правило на нашій програмі не надається (втім, можуть бути виключення).

Які основні вимоги до студентів програми?

Ґрунтовні знання в областях математичного аналізу, лінійної алгебри, дискретної математики, теорії ймовірностей, програмування (Python, бажано C/C++ та Java), алгоритмів та структур даних, баз даних (SQL) та знання англійської мови на рівні B2.

Перевагою будуть знання зі статистики та програмування на R.

Чи потрібно мати комп’ютер для навчання на програмі?

Так, вам потрібен власний ноутбук для навчання (університет не забезпечує комп’ютерами).

Чи є можливість взяти окремі курси, а не всю програму?

Так, ви можете подати заявку на окремі курси. Детальніша інформація на сторінці «Навчання на окремих курсах».

Чи є онлайн-версія програми?

Немає, проте більшість лекцій всіх курсів записуються і доступні для студентів програми. Якщо студент пропустив лекцію, він/вона, все одно, буде мати доступ до навчальних матеріалів та зможе переглянути пропущене заняття.

Ви плануєте запускати програму в інших містах України?

Ні, програма викладається лише у Львові на кампусі УКУ.

Наскільки складно навчатися на програмі?

Досвід попередніх років показує, що навчання справді є складне та насичене. Хоча програма та розклад орієнтовані на тих людей, які мають постійну (full-time) роботу, але часом нашим студентам доводилося брати відпустки, щоби успішно закривати навчальні курси. З іншого боку, ми постійно намагаємося пильнувати навантаження на студентів таким чином, щоби, наприклад, одночасно необхідно було виконувати завдання не більше ніж з двох-трьох навчальних дисциплін.

У вас є аспірантура?

Наразі ні, проте відкриття аспірантури є в планах факультету (без конкретних часових рамок). Також на факультеті функціонує дослідницька лабораторія з машинного навчання The Machine Learning Lab, до якої можна долучитися для участі в наукових дослідженнях.

Чи ви допомагаєте в пошуках стажувань / роботи після закінчення навчання?

Так, це можливо. Партнерами програми є провідні українські ІТ-компанії та закордонні університети. Ми можемо пропонувати нашим студентам контакти у цих установах.

Чи є у вас підготовчі курси?

Так, ми надаємо можливість пройти підготовчі курси для вступу на магістерську програму. Ці курси покривають математичну половину тем фахового вступного іспиту: математичний аналіз, теорія ймовірностей, лінійна алгебра, дискретна математика. Більш детальна інформація про перелік там та як отримати доступ до матеріалів курсів доступні на сторінці за посиланням.

Яка специфіка вступу у 2022 році?

У 2022 році Міністерство освіти та науки України впровадило можливість вступу на магістерські програми деяких спеціальностей на основі виключно мотиваційного листа. Ми вирішили скористатися цією можливістю. Це означає, що фаховий письмовий іспит та усна співбесіда не будуть проводитися. Також МОН скасував проведення Єдиного вступного іспиту (ЄВІ) з англійської мови. Тож рішення про рекомендацію до вступу в 2022 році на програму «Науки про дані» буде прийматися на основі мотиваційних листів, які, у свою чергу, мають включати мотиваційне повідомлення та рекомендаційні листи. Детальну інформацію ви можете переглянути на сторінці «Умови вступу».

Зареєструватися