Умови вступу

Хто може вступити?

Абітурієнти, які мають ступінь бакалавра (або вище), можуть подати заявку на вступ на програму. Ступінь бакалавра не обов’язково мусить бути в галузі інформатики (наявний перехресний вступ). Проте, важливою умовою вступу є наявність практичного досвіду в області інформатики (IT) або прикладної математики.

Прийом документів

Список документів для вступу 

Правила прийому

Зарахування вступників на  програму відбувається відповідно до конкурсу. Загальна оцінка (400 балів) розраховується на основі:

 • Фаховий іспит (0-100 балів)
 • Співбесіда (0-100 балів)
 • ЗНО англійська мова (100-200 балів)

Фаховий іспит ставить за мету перевірити рівень володіння математичними знаннями, а також базові знання з програмування, алгоритмів та баз даних. Іспит проводиться у письмовій формі і включає питання з: лінійної алгебри, математичного аналізу, дискретної математики, теорії ймовірностей, програмування, алгоритмів, бази даних та питання аналітичного характеру.

Метою співбесіди є оцінювання дослідницького, аналітичного та практичного потенціалу вступника, його або її здатності до саморозвитку на магістерській програмі. Зокрема цікавить:

 • мотивація вступника до комп’ютерних та інформаційних галузей;
 • професійні цілі та стратегії їх досягнення;
 • розуміння проблем, тенденцій та потреб в комп’ютерних та інформаційних науках, галузі штучного інтелекту, аналітики даних;
 • комунікативні навички, загальна ерудиція, лідерські здібності;
 • уміння формулювати думки та  аргументи.

Процедура вступу

Для вашої зручності ми підготували схему алгоритму подачі документів та здачі іспитів на магістерську програму влітку 2020 року. (клікніть на зображенні нижче, щоби переглянути його у повний розмір).

Зареєструватися

Загальне незалежне оцінювання (ЗНО) з англійської мови

З 2019 року відповідно до правил Міністерства освіти та науки України, вступники на магістерську спеціальність з комп’ютерних наук повинні складати обов’язкове ЗНО з іноземної мови (у випадку магістерської програми «Науки про дані» УКУ – англійської мови). Для вступників, які вже мають диплом вищої освітні ступеня Магістр (чи Спеціаліст) єдиний вступний іспит з англійської мови (ЗНО) можна замінити на вступний іспит з англійської мови, який проводиться в нашому університеті.

Зверніть увагу на наступні важливі моменти щодо здачі ЗНО у 2020 році:

 • Дата здачі ЗНО з англійської мови у 2020 році – 1 липня.
 • Якщо вступник не здав ЗНО, то він/вона не буде допущена до подачі документів та здачі інших іспитів.
 • Здавати ЗНО можна в будь-якому вищому навчальному закладі, де є спеціальність “комп’ютерні науки”. Для здачі ЗНО не обов’язково приїжджати до Львова та здавати його в УКУ.
 • Реєстрація на ЗНО виконується особисто через приймальну комісію того університету, в якому ви вирішили його здавати.
  • Реєстрація на ЗНО з англійської мови відбувається з 6 травня по 3 червня.
 • ЗНО є дійсним усюди на території України і його результати можна подавати для вступу у всі університети, які мають відповідну спеціальність.
 • Вступники, які мають диплом зі спеціальності відмінної від комп’ютерних наук (див. розділ нижче) необхідно здати додатковий іспит до 31 травня.
  • Якщо вступник подає заяви на кілька спеціальностей і одна з них не передбачає ЗНО (наприклад, програмна інженерія), то складати додатковий іспит перед ЗНО не є необхідним.
 • Переглянути програму ЗНО на 2019 рік можна за посиланням: Програма ЗНО з іноземних мов в магістратуру 2019 року.
 • Переглянути завдання з ЗНО з минулого року можна за посиланням: ЗНО 2018.

Важливо! Додатковий іспит

Відповідно до правил Міністерства освіти і науки, вступники, які не мають ступеня бакалавра / магістра зі спеціальностей Комп’ютерні науки або Інженерія програмного забезпечення або Комп’ютерна інженерія, повинні скласти додатковий вступний іспит, який включає в себе питання з математичного аналізу та основ програмування. Іспит можна скласти в онлайн форматі до моменту початку основних вступних сесій.

Попередньо необхідно подати заявку про проходження додаткового вступного іспиту.

Якщо кандидат не складе додатковий іспит, він / вона дискваліфікується з процесу вступу на програму. У випадку успішної здачі, результат додаткового іспиту в подальшому не враховується.

Дати та формат здачі додаткового іспиту

Зазначений додатковий іспит проводиться у форматі онлайн тестування. Матеріали тесту доступні вступникам на сторінці системи керування курсами УКУ. Додатковий іспит для додаткової вступної сесії у вересня буде складатися 8 вересня з 9:00 до 22:00.

Зверніть увагу, пройти тестування можна лише один раз. Вступники ідентифікуються за адресою своєї електронної пошти, яку вони подають про подачі заявки на вступ на програму. В разі підозри того, що вступник проходив тестування несамостійно, намагався пройти тестування кілька разів та/або користувався сторонньою допомогою, екзаменаційна комісія має право анулювати результат додаткового іспиту без права повторної перездачі.

Підготовчі курси

Для тих, хто бажає поступати на магістерську програму, факультет прикладних наук пропонує підготовчі курси, які охоплюють математичні теми вступних іспитів: лінійну алгебру, математичний аналіз, теорію ймовірностей, дискретну математику. Підготовчі курси проходять на кампусі УКУ у Львові та одночасно у форматі онлайн. Наступний набір на підготовчі курси запланований на лютий 2020 року.

Для отримання додаткової інформації звертайтеся за електронною адресою [email protected].