Умови вступу

Хто може вступити?

Абітурієнти, які мають ступінь бакалавра (або вище), можуть подати заявку на вступ на програму. Ступінь бакалавра не обов’язково мусить бути в галузі інформатики (наявний перехресний вступ). Проте, важливою умовою вступу є наявність практичного досвіду в області інформатики (IT) або прикладної математики.

Подання документів

Список документів для вступу 

Правила вступу

У 2022 році вступ на програму буде здійснюватися на основі мотиваційного листа із врахуванням рекомендаційних листів та попереднього(їх) диплому(ів) вступника. Детальна інформація наводиться нижче.

Згідно з Порядком прийому від Міністерства освіти та науки України вступ на магістерські програми у 2022 році для спеціальностей галузі 12 Інформаційні технології можливий на основі мотиваційного листа. Конкретні правила та вимоги щодо мотиваційного листа визначає заклад вищої освіти. Зверніть увагу, що в цьому році Єдиний вступний іспит (ЄВІ) з англійської мови для таких спеціальностей скасований та окремий іспит з англійської мови в університеті не проводиться. Так само не проводиться фаховий іспит, який у минулі роки включав у себе письмову частина та усну співбесіду.

Мотиваційний лист – викладена вступником письмово у довільній формі інформація про його особисту зацікавленість у вступі на певну освітню програму (спеціальність, заклад освіти) та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони, до якого у разі необхідності вступником може бути додано (у тому числі в електронній формі) матеріали, що підтверджують викладену в листі інформацію.

Мотиваційний лист для подання на програму «Науки про дані» УКУ має складатися з трьох частин: мотиваційного повідомлення, рекомендаційних листів та резюме (Curriculum vitae, CV).

Мотиваційне повідомлення

Мотиваційна частина оформлюється англійською мовою (це дозволить також оцінити знання англійської мови у вступника) у довільній формі та повинна містити відповіді на наступні питання:

  • Що спонукає вступника продовжити навчання в академічному форматі та конкретно в Українському Католицькому Університеті?
  • Який досвід освіти вступник мав/ла раніше включно з неформальною освітою? У чому цей досвід був добрим, а в чому — ні?
  • Який попередній професійний досвід мав/ла вступник? Чи має/ла вступник досвід в ІТ, зокрема, в аналітиці даних?
  • Чому вступник зацікавлений/а у вивченні Data Science («Науки про дані»)?
  • Чи має вступник досвід (який?) застосування методів аналізу даних, бізнес аналізу, штучного інтелекту у професійній сфері чи повсякденному житті?
  • Які плани на майбутнє має вступник у контексті професії в галузі Data Science?
  • Чи має вступник досвід у громадській або волонтерській діяльності? Який? Як він може бути поєднаний з галуззю Data Science?

Відповідати на ці питання можна у довільному порядку. Перевага надається органічному викладенню мотиваційного повідомлення. Мотиваційна частина листа повинна складати від 2 до 3 сторінок А4. Мотиваційні повідомлення, які не відповідають цим вимогам, не будуть братися до розгляду.

Рекомендаційні листи

Рекомендаційна частина має включати рекомендаційні листи від двох осіб, які знають вступника з точки зору освітнього або професійного досвіду. Також рекомендації можуть надавати особи, які мали досвід співпраці з вступником у волонтерських/громадських активностях. Рекомендаційні листи від рідних осіб не будуть прийматися до розгляду.

Рекомендаційний лист повинен давати відповідь на питання, чому особа рекомендує вступника саме на цю програму (які якості вступника є цінними для навчання на програмі «Науки про дані» УКУ). Також у листі має бути зазначено в якій якості рекомендар знає вступника. Один рекомендаційний лист не повинен перевищувати за об’ємом одну сторінку А4. Підпис у листі має включати ПІБ особи, посаду та організацію, контактні телефон та електронну адресу. Рекомендаційні листи можуть бути оформлені українською або англійською мовами. Листи, які не відповідають цим вимогам, не будуть враховуватися при оцінюванні.

Curriculum vitae

Резюме (CV) має включати розділи про здобуту освіту, професійний досвід (організації та посади роботи), участь в громадських організаціях, клубах або гуртках, якщо такі є. Рекомендується оформлювати CV за стандартом Europass. За об’ємом CV не повинно перевищувати 2 сторінки А4 (оптимальним буде розмістити CV на одній сторінці).

Оформлення мотиваційного листа та ранжування вступників

Мотиваційний лист оформлюється у вигляді одного електронного документу (файлу) у форматі PDF. Перша частина файлу — мотиваційне повідомлення, друга частина — два послідовних рекомендаційні листи, третя частина — резюме (CV). Таким чином об’єм документу має становити від 5 до 7 сторінок А4 (мотиваційне повідомлення на 2-3 сторінки, два рекомендаційні листи по 1 сторінці кожний, резюме на 1-2 сторінки).

За результатами розгляду мотиваційних листів від вступників формується список ранжування. За правилами МОН мотиваційні листи не оцінюються в балах. Натомість результатом оцінювання є проранжований список вступників, де перші у списку мають найбільший пріоритет до вступу на програму.

Механізм подання (посилання на форму завантаження) мотиваційних листів буде опублікований пізніше.

У 2022 році факультет прикладних наук УКУ планує набрати 35 осіб на програму. Якщо рекомендовані особи відмовляються від вступу, то право бути зарахованим на програму переходить вступникам, які знаходяться далі за списком у порядку ранжування.

Процедура вступу

Дати вступної кампанії 2022:

  • Подання документів до приймальної комісії: 16.08.2022 – 15.09.2022.
  • Зарахування на програму відбувається двома хвилями.
  • Наказ університету на зарахування на програму публікується 30 вересня 2022 року.

У 2022 році всі вступники реєструють електронні кабінети ЄДЕБО, навіть якщо вони не реєструвалися на МТНК, вступають на основі диплома магістра/спеціаліста чи вступають лише за результатами фахового іспиту або мотиваційного листа.

Потрібно обрати опцію “Вступ для здобуття ступеня магістра на основі диплома бакалавра, спеціаліста, магістра”, ввести дані екзаменаційного листа МТНК/МКТ (за наявності; якщо на тести не реєструвалися, то відзначити “Не маю сертифікатів“), заповнити дані документа про вищу освіту, на основі якого відбувається вступ, і документа, що посвідчує особу. Детальна відеоінструкція за посиланням. З 16 серпня по 15 вересня саме в цьому електронному кабінеті необхідно подати заявку на магістерську програму.

Якщо вступник не може самостійно зареєструвати електронний кабінет (наприклад, диплом виданий давно і людини немає в електронній базі), то він/вона може звернутися до Приймальної комісії УКУ за адресою електронної скриньки [email protected] із запитом про допомогу у внесенні фізичної особи до ЄДЕБО.

Детальніше про дати вступу на сайті приймальної комісії 2022.

Підготовчі курси

Для тих, хто бажає поступати на магістерську програму, факультет прикладних наук пропонує підготовчі курси, які охоплюють математичні теми вступних іспитів: лінійну алгебру, математичний аналіз, теорію ймовірностей, дискретну математику. Доступ до матеріалів підготовчих курсів 2020 року (записані відео лекції загальної тривалості 41 година, приклади розв’язків задач, слайди презентацій).

Для отримання додаткової інформації звертайтеся за електронною адресою [email protected].

Не пропустіть нагоди дізнатися більше

Якщо вас зацікавила наша програма, запрошуємо дізнаватися про неї більше. Ми регулярно проводимо вебінари, куди запрошуємо студентів, випускників, викладачів та партнерів програми. І щоби не пропустити такі вебінари, запрошуємо лишити свою електронну адресу. Тоді при анонсі чергового вебінару ми надішлемо вам анонс прямо на електронну скриньку.