Умови вступу

Хто може вступити?

Абітурієнти, які мають ступінь бакалавра (або вище), можуть подати заявку на вступ на програму. Ступінь бакалавра не обов’язково мусить бути в галузі інформатики (наявний перехресний вступ). Проте, важливою умовою вступу є наявність практичного досвіду в області інформатики (IT) або прикладної математики.

Прийом документів

Список документів для вступу 

Дати вступу

10 липня – початок вступної кампанії на магістерську програму.
26 липня 18:00 – закінчення вступної кампанії.

Ви можете подати вступні документи особисто до приймальної комісії (вул. Іларіона Свенціцького, 17, офіс 124, м. Львів) або онлайн на сайті прийому vstup.ucu.edu.ua.

Можна обрати один з двох періодів для складання фахового іспиту та співбесіди:

 • 18 – 20 липня
 • 25 – 27 липня

Точні дати та час будуть оголошені згодом.

Результати вступу будуть оголошені до 5 серпня.

Правила прийому

Зарахування вступників на  програму відбувається відповідно до конкурсу. Загальна оцінка (400 балів) розраховується на основі:

 • Фаховий іспит (0-100 балів)
 • Співбесіда (0-100 балів)
 • ЗНО англійська мова (100-200 балів)

Фаховий іспит ставить за мету перевірити рівень володіння математичними знаннями, а також базові знання з програмування, алгоритмів та баз даних. Іспит проводиться у письмовій формі і включає питання з: лінійної алгебри, математичного аналізу, дискретної математики, теорії ймовірностей, програмування, алгоритмів, бази даних та питання аналітичного характеру.

Метою співбесіди є оцінювання дослідницького, аналітичного та практичного потенціалу вступника, його або її здатності до саморозвитку на магістерській програмі. Зокрема цікавить:

 • мотивація вступника до комп’ютерних та інформаційних галузей;
 • професійні цілі та стратегії їх досягнення;
 • розуміння проблем, тенденцій та потреб в комп’ютерних та інформаційних науках, галузі штучного інтелекту, аналітики даних;
 • комунікативні навички, загальна ерудиція, лідерські здібності;
 • уміння формулювати думки та  аргументи.

Контактна інформація

Загальне незалежне оцінювання (ЗНО) з англійської мови

З 2019 року відповідно до правил Міністерства освіти та науки України, вступники на магістерську спеціальність з комп’ютерних наук повинні складати обов’язкове ЗНО з іноземної мови (у випадку магістерської програми «Науки про дані» УКУ – англійської мови). Для вступників, які вже мають диплом вищої освітні ступеня Магістр (чи Спеціаліст) єдиний вступний іспит з англійської мови (ЗНО) може бути замінений на вступний іспит з англійської мови.

Зверніть увагу на наступні важливі моменти щодо здачі ЗНО у 2019 році:

 • Здача ЗНО відбувається 2 липня 2019 року. МОН затвердило лише один день для здачі ЗНО. В інший день здати ЗНО неможливо.
 • Якщо вступник не здав ЗНО, то він/вона не буде допущена до подачі документів та здачі інших іспитів.
 • Здавати ЗНО можна в будь-якому вищому навчальному закладі, де є спеціальність “комп’ютерні науки”. Для здачі ЗНО не обов’язково приїжджати до Львова та здавати його в УКУ.
 • Реєстрація на ЗНО відбувається з 13 травня до 3 червня, 18:00.
 • Реєстрація на ЗНО виконується особисто через приймальну комісію того університету, в якому ви вирішили його здавати.
 • ЗНО є дійсним усюди на території України і його результати можна подавати для вступу у всі університети, які мають відповідну спеціальність.
 • Вступники, які мають диплом зі спеціальності відмінної від комп’ютерних наук (див. розділ нижче) необхідно здати додатковий іспит до 31 травня.
  • Якщо вступник подає заяви на кілька спеціальностей і одна з них не передбачає ЗНО (наприклад, програмна інженерія), то складати додатковий іспит перед ЗНО не є необхідним.
 • Переглянути завдання з ЗНО з минулого року можна за посиланням: ЗНО 2018.

Важливо! Додатковий іспит

Відповідно до правил Міністерства освіти і науки, вступники, які не мають ступеня бакалавра / магістра комп’ютерних наук, повинні скласти додатковий вступний іспит, який включає в себе питання з математичного аналізу та основ програмування. Іспит можна скласти в онлайн форматі до моменту початку основних вступних сесій.

Якщо кандидат не складе додатковий іспит, він / вона дискваліфікується з процесу вступу на програму. У випадку успішної здачі, результат додаткового іспиту в подальшому не враховується.

Посилання на додатковий фаховий іспит буде оприлюднено в червні 2019 року.

Підготовчі курси

Для тих, хто бажає поступати на магістерську програму, факультет прикладних наук пропонує підготовчі курси, які охоплюють математичні теми вступних іспитів: лінійну алгебру, математичний аналіз, теорію ймовірностей, дискретну математику. Підготовчі курси проходять на кампусі УКУ у Львові та одночасно у форматі онлайн. Зареєструватися та оплатити участь в підготовчих курсах можна через сервіс 2event.

Для отримання додаткової інформації звертайтеся за електронною адресою [email protected].