“Навчатись самому і допомагати іншим здобувати знання”

|
|
“Навчатись самому і допомагати іншим здобувати знання”

Вже декілька років на факультеті прикладних наук УКУ діє практика залучення студентів та випускників до асистування на навчальних курсах.

Система Teacher assistant є звичною історією для західної моделі вищої освіти, проте вона не настільки поширена в Україні, де асистенство ще досить часто є формальним процесом.

✅Асистент – це той, хто бере активну участь у функціонуванні навчального курсу, слугує таким собі “медіатором” між викладачем та студентами, а крім того сам здобуває нові знання та досвід, якими ділиться з іншими студентами.
Перевірка та оцінювання завдань, стеження за вчасним виконанням завдань, налагодження найрізноманітніших процесів, які виникають під час навчання – це ще один сегмент відповідальності асистента.

На факультеті прикладних наук УКУ практика асистенства вже діє декілька років. Наприклад, в осінньому семестрі 20 студентів та випускників стали асистентами викладачів на основних та вибіркових дисциплінах.

Студентка третього курсу Олександра Цепілова у минулому семестрі асистувала на курсі “Теорія ймовірностей та математична статистика”, який викладається на другому році навчання.

💬”Я вирішила асистувати, бо мені дуже подобається викладати. Крім того, ця практика дозволила мені самій краще зрозуміти предмет, адже для того, щоб пояснити задачу іншим, на неї слід було дивитися з зовсім інших перспектив” – коментує свій досвід Олександра.
Студентка також каже, що така ініціатива є корисною як для тих, хто вчиться, так і для тих, хто асистує – знання набувають обидві сторони, а крім того, це хороша нагода більше контактувати зі студентами з молодших курсів.

Як приємний бонус за свою працю, асистенти курсу: “Теорія ймовірностей та математична статистика” отримали ексклюзивні футболки 🙂

Вам буде цікаво

MontyQuiz

У першому семестрі наші першокурсники організували інтелектуальний турнір з програмування...

“Навчатись самому і допомагати іншим здобувати знання”

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

No data was found

Долучайтеся до APPS UCU в соціальних мережах